Igor Rattaj otvoril letný semester na FEM SPU v Nitre
16.02.2026 | Tomáš Poláčik
Na pozvanie dekanky FEM SPU v Nitre, prof. Eleny Horskej, navštívil fakultu Ing. Igor Rattaj, predseda predstavenstva Tatry Mountain Resort a spoločne otvorili letný semester na predmetoch Marketing a Marketing služieb.
Taký nápor účastníkov prednášky poslucháreň S-01 už dávno nezažila. Zrušili sme uličky, doplnili stoličky a prednášky sa zúčastnilo vyše 400 študentov a hostí. Atmosféra bola výborná, študentov zaujala najskôr prednáška, v ktorej pán Igor Rattaj predstavil spoločnosť TMR a GOPASS app a viacero významných marketingových rozhodnutí s využitím e-commerce a umelej inteligencie.
Po prednáške nasledovala pomerne dlhá diskusia, kde bol priestor na témy ako sú domáca a medzinárodná expanzia, sledovanie spotrebiteľského správania, systém cenotvorby, príležitosť mladých pre podnikanie, spolupráca univerzity a praxe, ale aj témy spojené s televíznou reláciou Jama levova, či pôsobenie na sociálnych sieťach a spolupráca s influencermi.
Po oficiálnej časti nasledovala takmer hodinová foto session a diskusia s účastníkmi, z ktorých mnohí prišli z iných fakúlt, škôl a miest Slovenska. Dokonca ho prišiel pozdraviť aj bývalý spolužiak z univerzity. Aj takto inšpiratívne môže začať nový semester. Študenti hodnotili prednášku a diskusiu ako vynikajúcu, a to je hlavné. Ďakujeme.
Dekanka FEM, prof. Horská, darovala pánovi Rattajovi šiltovku, tričko a tašku s logom SPU v Nitre, čo hneď pán Igor Rattaj využil pri fotografovaní. Bolo to veľmi príjemné.
Igor Rattaj, predseda predstavenstva Tatry Mountain Resort, počas svojej návštevy fakulty neobišiel ani Laboratórium spotrebiteľského a manažérskeho výskumu, kde ho zaujali jednotlivé výskumné technológie a spoločne s kolegami uvažoval o ich využití v spoločnej výskumnej činnosti a využití v praxi TMR. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na spoluprácu.