Udržateľnosť a zelený rozvoj na FEM SPU v Nitre

Dňa 25. marca 2024 sa v priestoroch FEM SPU v Nitre uskutočnil workshop, ktorého sa zúčastnili zástupcovia vedenia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ako aj zástupcovia vedenia Fakulty ekonomiky a manažmentu, študenti tretieho stupňa štúdia a ďalší zamestnanci FEM. Workshop sa konal v rámci projektu programu Erasmus+ s názvom „Ecology Awareness of Sustainable Green Development: Collaboration of Universities and Local Actors“ ECOUNITY, No. 2023-1-SK01-KA220-HED-000161639.

Cieľom stretnutia bolo odprezentovať výsledky dotazníkového prieskumu, ktorý je zároveň aj čiastkovým výstupom projektu ECOUNITY, ako aj poskytnúť návrhy a odporúčania na zlepšenie environmentálneho povedomia a udržateľného správania sa študentov FEM SPU v Nitre.

Dotazníkový prieskum sa týkal efektívnosti foriem spolupráce s miestnymi partnermi na podporu udržateľného rozvoja, ako aj univerzitných postupov pre udržateľný rozvoj. Účastníci workshopu mali poskytnúť názory a pohľady na vylepšenie aktivít v tejto oblasti na fakultnej a univerzitnej úrovni.