Partnership Day 2024 na FEM SPU

Dňa 20.3.2024 sa na FEM SPU v Nitre konal ďalší ročník Partnership Day za účasti partnerov fakulty z externého prostredia.

Podujatie inicioval a zabezpečoval Radovan Savov (prodekan FEM) spolu s organizačným tímom na čele s Adriánou Bakošovou (PR manažérka FEM). Hlavnou myšlienkou podujatia bolo už tradične vytváranie partnerstiev v rámci trojuholníku univerzita - študent - firma s cieľom podporiť už existujúce partnerské vzťahy, ale aj vytvoriť nové. To všetko s cieľom poskytnúť čo najviac informácií z prostredia firiem a rozvinúť praktické zručnosti študentov a tak napomáhať k ich lepšiemu uplatneniu na trhu práce.

Podujatia sa zúčastnili dlhodobí partneri fakulty (Deloitte, Nestlé, PricewaterhouseCoopers (PwC), VGD Slovakia, Tesco, Plzeňský Prazdroj, Dell, Partners, Kaufland, Uniqa GSCS, ZKW, Mazars ), s ktorými FEM už dlhodobo spolupracuje najmä v rámci vzdelávacích a výskumných aktivít. K vynikajúcej atmosfére však svojou prítomnosťou prispeli aj spoločnosti, s ktorými FEM začína rozbiehať spoluprácu (Amazon, Finančná správa, Tatra banka, Prosight Slovensko, Plastic Omnium).

Počas celého dňa mali študenti možnosť vypočuť si prednášky jednotlivých spoločností, zúčastniť sa individuálnych konzultácií, či online panelovej diskusie na témy vytvárania partnerstiev a získavania praktických zručností študentov. Mali možnosť nájsť si partnerské spoločnosti, kde môžu spracovávať záverečné práce, alebo absolvujú odbornú prax, stáže, či rôzne rozvojové programy. Spestrením podujatia bola súťaž o TV, ktorú do súťaže venovala spoločnosť Amazon.

Týmto podujatím vedenie fakulty na čele s Dr.h.c. prof. Dr. Ing. Elenou Horskou jasne potvrdilo, že spolupráca s praxou, budovanie dobrých vzťahov s externým prostredím, neustály rozvoj praktických zručností študentov a ich uplatnenie na trhu práce sú dôležitou prioritou FEM.

KATALÓG FIRIEM.

Partnership Day 2024 - Official Teaser.

Rozhovory s predstaviteľmi spoločností
(po kliknutí na logo spoločnosti sa video spustí):

Fotogaléria.

Fotogaléria - výber: