Inovované priestory na FEM a praktické informácie

Vážené kolegyne, kolegovia,

ako ste si určite všimli, v priebehu celého leta prebiehali rekonštrukčné práce vo viacerých cvičebniach a priestoroch našej fakulty. Ich cieľom bolo inovovať s podporou našich partnerov priestory fakulty, ktoré majú poskytovať príjemné a moderné prostredie pre prácu našich učiteľov a študentov. Dovoľte mi preto, aby som Vás informovala a zaslala stručné praktické informácie, súvisiace s ich využitím.

Multimediálna a multifunkčná miestnosť IBM (AS-02)

• Prvá zmena čaká učiteľov a študentov, ktorí učia v miestnosti AS-02 (cvičebňa za vrátnicou). Inovované výučbové priestory firmou IBM sú doplnené o oddychovú zónu, ktorá bude študentom prístupná v mimovyučovacom čase. Táto zóna nebude slúžiť však iba na oddych, ale i na videokonferenčné stretnutia projektových tímov, učiace sa skupiny a podobne.
  • Variabilita umiestnenia stolov umožní použitie moderných vyučovacích metód (rôzne aktivizujúce metódy, heuristické metódy a pod.), ale použitie výpočtovej techniky zostáva priamou súčasťou cvičebne. V nabíjateľnej skrini sa nachádzajú notebooky. Ide o 26 kusov 13,3“ notebookov ASUS Zenbook Flip s dotykovou obrazovkou, takže ich študenti na niektorých hodinách budú môcť použiť ako tablet, na niektorých zase môžu využiť myš, ak sa im s ňou lepšie robí. Dočasne bude nabíjateľnú skriňu môcť učiteľ študentom otvoriť iba za pomoci kľúča, neskôr bude možné použiť aj zamestnaneckú kartu (bude tam namontovaný zámok s prístupovým systémom, ako aj na dvere).
  • Ukážka použitia cvičebne sa uskutoční vo štvrtok 20. 9. 2018 o 9.h. Pozývame na ňu predovšetkým tých, ktorí tam budú mať výučbu v zimnom semestri ako aj všetkých ostatných záujemcov.

Inovovaná počítačová miestnosť AS-06
Ďalšia inovačná zmena čaká študentov a učiteľov v AS-06. Tato cvičebňa bude naďalej počítačová, ale bude tam moderné rozmiestnenie stolov, akustický strop, inovovaná kabeláž. Miestnosť sa zväčšila zamurovaním bočných dverí. Učitelia i študenti určite privítajú zvýšenie počtu počítačov zo 16 na 25. Ide o nové počítače.

Kaufland study/eat/drink friendly zóna s nabíjacím kútikom
Pred vchodom do CIT pripravil Kaufland oddychovú zónu pre študentov, kde sa môžu pripravovať na výučbu, ale i relaxovať. Možnosť nabiť si svoje mobily, tablet a notebook určite uvítajú, často sa na tieto možnosti pýtali a táto požiadavka študentov bola tlmočená aj prostredníctvom študentskej časti AS FEM SPU v Nitre.

Deloitte room (AS-22)
Posledná zo zmien týkajúca sa počítačových cvičební je v AS-22. 8 PC a 7 monitorov zakúpili Kolíňany, 7 PC a 8 monitorov firma Deloitte. Počet PC sa z 12 zvýšil na 15.

Laboratórium spotrebiteľských štúdií (AS-04)
Posledné úpravy prebiehajú aj v AS-04, ktorá bude tento semester už v plnej prevádzke pre výučbu aj výskum ako Laboratórium spotrebiteľských štúdií. Do prevádzky bude uvedené aj veľkoplošná obrazovka (LED stena), poskytujúca prezentačný priestor pre fakultné akcie, projekty, prenosy z podujatí, našich partnerov a sponzorov.

Cvičebňa AS-01
V cvičebni AS-01 tenkých klientov nahradili počítače, ktoré boli pôvodne v cvičebni AS-02. V súčasnosti je v nej 21 počítačov.

Milé kolegyne, kolegovia,

Zároveň mi dovoľte srdečne Vás pozvať na otvorenie našich inovovaných priestorov, a to v nasledovných termínoch:

• Multimediálna miestnosť IBM – pondelok 24. septembra 2018
  • AS–06 – utorok 25. septembra 2018
  • Kaufland kútik – 2. októbra 2018 (predbežne)
  • Laboratórium spotrebiteľských štúdií – 16. októbra 2018
  • Deloitte room (október)

Bližšie info o čase a programe otvorenia bude zaslané dodatočne.