IBM novinky 10/2017

IBM informuje o svojich aktivitách v októbri 2017

IBM FEST
IBM FEST sa bude konať 24. októbra 2017 v Starej Tržnici v Bratislave. Počas udalosti sa niekoľko stoviek mladých ľudí a študentov bude môcť zúčastniť niekoľkých workshopov, IBM Hackathon 2017, spoznať nových ľudí a dozvedieť sa priamo od IBMerov, aké je to pracovať pre tuto firmu. Pre účastníkov je pripravená perfektná herná zóna pod záštitou Y-Games Slovakia a desiatky ďalších zaujímavých a interaktívnych prekvapení, ibm.biz/fest2017.

IBM Hackathon
Hackathon je 24 hodinové podujatie počas, ktorého môžu nadšenci rôznych študijných odborov (predovšetkým však z IT) navrhovať nové inovatívne riešenia. Výstupom má byť konkrétny IT produkt (program, mobilná aplikácia, stránka, hra, vizualizácia). Tímy budú súťažiť o najlepší projekt, pričom hlavnou cenou je 5000€. Tím, ktorý navrhne najlepšie riešenie s využitím služieb z IBM Bluemix alebo IBM Watson AI súťaži o ďalšiu cenu najlepšie využitie IBM technológie a môže získať odmenu až 3000€. Tímy môžu súťažiť v oboch kategóriách. Všetky projekty sa budú hodnotiť vzhľadom na ich životaschopnosť a dopad. Výhercovia budú oznámení počas hlavného programu IBM FESTu. Tímy sa môžu zaregistrovať na stránke IBM FESThttps://ibmfest2017.mybluemix.net/?hackathon

Otvorenie prijímania žiadostí o zaradenie do globálneho programu IBM 2018 Two –Year Worldwide PhD Fellowship program. Program je zameraný na nájdenie a zaujatie najlepších PhD študentov, ktorí sa v rámci svojich prác venujú aspoň jednej z oblastí IBM: 
AIblockchainsecurity, a quantum computing. Študenta musí do programu nominovať zamestnanec fakulty. Podmienky aj prihlasovanie je možné vykonať prostredníctvom, http://www.research.ibm.com/university/awards/phdfellowship.shtml.
 
IBM Magazine prináša zhrnutie zaujímavých aktivít, ktoré realizovalo IBM. Budeme radi za akékoľvek Vaše pripomienky. Ak by ste mali záujem na Vašu školu dostať vytlačenú verziu, určite sa nám ozvite a my Vám ich dodáme.

V prípade záujemu o prístup k širokej škále vzdelávacích zdrojov IBM, naši kolegovia pre Vás vytvorili stránku Global University Program Website. Prostredníctvom tejto stránky môžete pristupovať k rôznym vzdelávacím zdrojom v oblastiach ako napríklad cloud, Watson/Cognitive, security, mobile, Blockchain, IoT, atď., 
http://www.research.ibm.com/university/index.html


S pozdravom
Martin Martinkovic
Konzultant pre vztahy s univerzitami a dalsie vzdelavanie
Smarter Universities and Skills of the Future Consultant
 
Phone: +421-2-495-413-68
Mobile: +421-904-873-337
E-mail: Martin.Martinkovic@sk.ibm.com
 
IBM International Services Centre s.r.o.
Mlynske Nivy 49
821 09 Bratislava, Slovakia
 
 
Prílohy:Späť