Záverečné projektové stretnutie PACAGRO v Moskve

V dňoch 7. - 10. novembra 2017 sa v Moskve na Ruskej štátnej poľnohospodárskej univerzite uskutočnilo záverečné projektové stretnutie projektu TEMPUS PACAGRO č. 543902-TEMPUS-1-2013-SK-TEMPUS-SMGR, ktorého hlavným koordinátorom je prof. Elena Horská. Stretnutia sa zúčastnili okrem nej aj ďalší experti, pracujúci na projekte, prof. Ľudmila Nagyová, prof. Iveta Ubrežiová a  Mgr. Radomíra Hornyák Gregáňová, PhD a z Technickej fakulty doc. Zuzana Palková. Predmetom rokovania bolo hlavne pripraviť strednodobý strategický plán pre implementáciu a udržateľnosť výsledkov projektu, konkrétne fungovanie nezávislej akreditačnej agentúry ARSA, ktorá bola v rámci projektu zriadená. Nakoľko momentálne prebieha proces hodnotenia štruktúr a zamerania agentúry Stredoeurópskou akreditačnou agentúrou CEENQA, bola štruktúra agentúry doplnená z personálneho hľadiska o medzinárodných expertov. Z SPU boli do pozície expertov ARSA nominované prof. Elena Horská a prof. Ľudmila Nagyová. Pôsobenie nezávislých akreditačných agentúr má momentálne v Rusku veľké opodstatnenie z hľadiska doplnkových akreditačných hodnotení, ktoré sledujú najmä stupeň internacionalizácie a prepojenie vzdelávania na prax.