TF a FEM spoločne na otvorení Auria Solutions

Dňa 26.2.2019 sa v priestoroch priemyselného parku vo Vrábloch konalo slávnostné otvorenie nového výrobného závodu Auria Solutions Slovensko s.r.o, na ktoré boli pozvaní zástupcovia Fakulty ekonomiky a manažmentu a Technickej fakulty SPU v Nitre.

Spoločnosť Auria Solutions Slovensko s.r.o je globálnou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá výrobou interiérových súčastí do automobilou, ktorých základom sú vlákna. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili všetci najvyšší predstavitelia spoločnosti, generálny riaditeľ z materskej spoločnosti zo Shangaja, riaditeľ pre Európu a Južnú Afriku z Nemecka, prezident spoločnosti a riaditeľ z USA a predstaviteľ spoločnosti Jaguar Landrover z Veľkej Británie, pôsobiaci na Slovensku, nakoľko hlavným odberateľom je práve táto spoločnosť. Riaditeľom výrobného závodu vo Vrábloch je pán Rajiv Batra, pôvodom z Indie.

Dekanka prof. Elena Horská a dekan prof. Roman Gálik začali s predstaviteľmi spoločnosti rozhovory na tému vzájomnej spolupráce v oblati odborných stáží a výberových prednášok či exkurzií pre obe fakulty. Bolo potešením stretnúť absolventov Technickej fakulty, pracujúcich v podniku na jednej strane, ako aj vypočuť si prezentáciu manažérky pre logistické systémy a distribúciu s ekonomickým vzdelaním na strane druhej. Ako vyplynulo z rozhovoru s HR manažérom, uvítajú spoluprácu pri personálnom budovaní finančného a účtovného oddelenia.