Semifinále stredoškolskej súťaže škôl s poľnohospodárskym zameraním

Deň pred sv. Valentínom 13. februára 2019 sa na Agrokomplexe v Nitre uskutočnilo semifinále súťaže pre stredoškolákov NAJ agro dievča, NAJ agro chlapec. Do súťaže sa prihlásilo 14 stredných škôl so zameraním na poľnohospodárstvo a agrobiznis. Celkovo sa na výber 10 dievčat a 10 chlapcov do finále dostavilo 18 dievčat a 18 chlapcov.

Pri rozhovore študentov s moderátorom a organizátorom podujatia Ing. Jánom Hubom, PhD. sa rozvinula diskusia na rôzne zaujímavé témy ako nové postupy v chove dojníc, vývoj spotreby hovädzieho a rybacieho mäsa, problémy so získavaním pôdy pre podnikanie mladých na pôde, choroby hospodárskych zvierat, z oblasti somellierstva, kinológie, alebo dokonca problematika presadzovania slovenských poľnohospodárskych výrobkov v slovenských obchodoch.

Dvaja študenti sa na súťaži ukázali v ľudových krojoch (z oblasti Ždiar a Topoľčany). Pri neformálnom rozhovore s porotou po skončení súťaže viacerí študenti vyjadrili záujem o štúdium na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre po skončení stredoškolského štúdia.

Porota v zložení: Predseda poroty: Ing. Ján Škorňa – moderátor relácie Farmárska revue RTVS; Ing. Juraj Huba – Portál Poľnoinfo.sk; Ing. Zuzana Strápeková, PhD. – SPU v Nitre a KPO pri SPU, Ing. Katarína Moravcová – marketingová manažérka Agrokomplexu, vybrala 10 dievčat a 10 chlapcov do finále, ktoré sa uskutoční dňa 27. marca 2019 na konferencii Agrobiznis na Agrokomplexe v Nitre.