Middlesex London a FEM SPU v Nitre ponúkajú program dvojitých diplomov

Podpísaniu zmluvy predchádzala niekoľkoročná príprava na strane FEM SPU  v Nitre, vedená prof. Ing. Jánom Pokrivčákom, PhD, garantom študijného programu. Na finálnych úpravách a splnení administratívnych a formálnych požiadaviek aktívne participovala dekanka FEM, prof. Elena Horská a prodekan pre štúdium, doc.J.Repiský, v spolupráci s kolegami z Katedry hospodárskej politiky a Katedry financií.

Program bude realizovaný v anglickom jazyku, a ide o inžinierske štúdium. Študenti budú študovať na Slovensku v rámci akreditovanému programu "International Economics and Development" Ich písomné práce a písomné skúšky/testy budú hodnotené slovenskými aj anglickými učiteľmi, ktorí ich spoločne ohodnotnia.

Študent píše jednu diplomovú prácu v anglickom jazyku, ktorú obháji pred medzinárodnou komisiou. Na záver štúdia dostane slovenský diplom na Slovensku a v Londýne diplom Middlesex univerzity.
Počas štúdia predpokladáme účasť viacerých zahraničných lektorov (už tento semester to bude profesor z LSU USA, ktorý bude viesť jeden seminár na tému globalizácie, pričom druhý seminár bude virtuálny a bude prenášaný do IBM miestnosti z USA.) ako aj krátky 1-2 týždňový študijný pobyt v Londýne.
Školné pre akademický rok 2018/2019 je 1100 EUR, čo je výnimočne výhodné školné z dôvodu štartovania pilotného ročníka. V druhom roku bude štandardné školné pre tento program 2700 EUR.
Termín na prihlásenie sa na program je do pondelka 24. septembra 2018. Využitie túto mimoriadnu ponuku, keď vďaka kvalitnému štúdiu jedného študijného programu získava študent FEM dva diplomy - slovenský diplom i diplom uznávanej anglickej univerzity, čo bude môcť určite zúžitkovať v budúcnosti na otvorenom trhu pracovných príležitostí.
V prípade otázok kontaktujte prof. Elenu Horskú, dekanku FEM (elena.horska@gmail.com)