Lidl otvoril v Nitre druhú Retail Academy na Slovensku. Koncept bude fungovať na FEM

Lidl Slovenská republika rozširuje svoj vzdelávací projekt v oblasti maloobchodu Retail Academy. Po Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave bude tento koncept fungovať aj na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Prví nitrianski študenti zasadli do lavíc Retail Academy začiatkom októbra.

„Retail Academy približuje prax systematicky, počas celého semestra, je obsahovo ucelená, s možnosťou interakcie prednášajúci – študent. Zároveň zapadá do nového konceptu našej fakulty skvalitňovať výučbu odborných predmetov a študijných programov práve prostredníctvom systematického a obsahovo zladeného zapojenia partnera z praxe,“ povedala pri príležitosti otvorenia Retail Academy dekanka FEM prof. Elena Horská.

Fungovanie maloobchodu v praxi

V rámci Retail Academy poskytnú manažéri Lidla študentom FEM rôzne prednášky na témy od klasického obchodu, cez financie, marketing, až po logistiku, PR a HR. Študenti budú môcť absolvovať aj otvorenú diskusiu s vrcholovým manažmentom diskontného reťazca a navštívia aj logistické centrum Lidla v Seredi. Ďalším benefitom bude možnosť spolupracovať s Lidlom na svojej záverečnej práci.

„Dlhodobo vnímame a komunikujeme, že čerství absolventi majú rezervy, čo sa týka pripravenosti na výkon povolania. Nechceme však zostať iba pri kritike, a preto sa už roky zapájame a snažíme sa prispievať k zmene. Prostredníctvom Retail Academy ukazujeme študentom, ako maloobchod skutočne vyzerá v praxi a že nejde iba o konečný predaj, keďže tomuto kroku predchádza množstvo procesov,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika, mimochodom absolvent FEM SPU v Nitre, a dodal: „Som rád, že koncept Retail Academy sa nám podarilo priniesť aj na ďalšiu poprednú fakultu ekonomického zamerania. Študenti získajú možnosť podieľať sa na konkrétnych riešeniach a tí najlepší sa u nás môžu po štúdiu aj zamestnať.“

Možnosť praktického vzdelávania aj pre stredoškolákov

Lidl už v roku 2015 otvoril Retail Academy v spolupráci s Obchodnou fakultou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Doposiaľ ju absolvovalo 200 študentov, ktorí sa vo forme prednášok, cvičení, tímových projektov a diskusií oboznámili s fungovaním Lidla. Získali tak možnosť porovnať a prepojiť teoretické poznatky s praxou.

Diskont sa dlhodobo angažuje aj v duálnom vzdelávaní stredoškolákov a aktuálne ponúka takúto možnosť na jedenástich školách. Vysokoškoláci majú možnosť absolvovať duálne vzdelávanie v Nemecku, na univerzite v Heilbronne. Lidl ponúka pracovné pozície aj pre študentov vyšších ročníkov vysokých škôl (stážisti) a čerstvých absolventov (trainee).

Zdroj: www.uniag.sk

Z médií