FEM opäť ožila mladou vedou

Konferencia Študentskej vedeckej odbornej činnosti má na FEM už dlhoročnú tradíciu. Záujem študentov o vedu potvrdila aj tohtoročná konferencia ŠVOČ, ktorá sa uskutočnila dňa 25. apríla 2018 a zúčastnilo sa jej 24 študentov inžinierskeho, ale aj bakalárskeho stupňa štúdia na FEM.

Konferenciu otvorila a úvodným slovom všetkých účastníkov privítala pani dekanka prof. Dr. Ing. Elena Horská. Po slávnostnom otvorení nasledovali prezentácie v troch sekciách:

1. Marketing a obchod
2. Kvantitatívne metódy v ekonómii, ekonomika a manažmentu podniku
3. International and Sustainable Business (sekcia v anglickom jazyku)

Hodnotiace komisie tvorené pedagógmi a študentmi FEM pracovali pod vedením zástupcov z praxe Ing. Jozefa Šumichrasta, PhD. (Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora Trnava), Ing. Zuzany Pogranovej, PhD. (lektorka MS Office), Ing. Michala Filu, PhD. (Ledvance, s. r. o.) a Martina Žembu (Muehlbauer Technologies, s. r. o.).

Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo pri spoločnom obede všetkých súťažiacich študentov, členov hodnotiacich komisií, organizátorov a vedenia FEM v zastúpení p. prodekankou pre vedu a výskum doc. Ing. Zuzanou Kapsdorferovou, PhD. Výhercov potešili vecné odmeny a peňažné výhry vo výške 150 Eur za umiestnenie sa na 1. mieste, 130 Eur za 2. miesto a 100 Eur za 3. miesto. Umiestnenie študentov v jednotlivých sekciách je nasledujúce:

Marketing a obchod

1. Matúš Krajčí: Využitie marketingovej komunikácie a sociálnych sietí pri predaji včelích produktov
2. Karina Janečková: Spotrebiteľské správanie v online prostredí
3. Miroslava Bidelnicová: Porovnanie psychologických aspektov vybraných privátnych značiek

Kvantitatívne metódy v ekonómii, ekonomika a manažment podniku

1. Denisa Morávková: Startupy a startupový ekosystém
2. Hana Kaššová (Fakulta managementu Vysokej školy ekonomickej Jindřichův Hradec): Firemní nástupnictví
3. Boris Rumanko: Analýza systémov hodnotenia a odmeňovania zamestnancov vo vybranom podniku

International and Sustainable Business

1. Ivan Šodor: New product development and territorial expansion at selected markets
2. Marta Paula Bendelová: The effect of microfinance on the economy of developing countries
3. Lea Lenická: Subsidies in crop and livestock production in Slovakia and their impact on performance of farms

Víťazom srdečne blahoželáme a veríme, že budú FEM úspešne reprezentovať aj na medzinárodných konferenciách ŠVOČ.

Poďakovanie patrí všetkým študentom, ktorí využili príležitosť verejne prezentovať výsledky svojej práce pred hodnotiacou komisiou, tiež členom hodnotiacich komisií, vedeniu FEM a Rade ŠVOČ za organizáciu celého podujatia.

Viac informácií o konferencii ŠVOČ a fotogalériu nájdete na stránke https://spu.fem.uniag.sk/svc.

Autor: Ing. Ivana Váryová, PhD.