Double degree Brno – Agrárny obchod a marketing v praxi

Kombinácia štúdia na FEM SPU a na PEF Mendelovej univerzity v rámci Double Degree programu je výborná príležitosť pre študentov inžinierskeho štúdia. Je to skvelá šanca, ako sa po štúdiu presadiť nielen na slovenskom ale aj českom trhu. Tento program otvára dvere novým možnostiam a je určený hlavne pre aktívne sa rozvíjajúcich študentov, ktorí sa neboja výziev a radi spolupracujú aj nad rámec bežných študentských povinností.

Štúdium sa uskutočňuje na základe medzifakultnej zmluvy o spolupráci medzi FEM SPU v Nitre a PEF MU v Brne. Po úspešnom ukončení štúdia získava študent diplom inžiniera na SPU v Nitre v odbore „Obchod a marketing“ a diplom inžiniera na Mendelovej univerzite v Brne v odbore „ Riadenie a ekonomika podniku.“

Koncom apríla sa uskutočnil výjazdový informačný deň s potenciálnymi záujemcami o toto štúdium v Brne. Cieľom tohto stretnutia pre študentov bolo získať čo najviac informácií o možnostiach Double degree programu, procesu štúdia, ubytovania, štipendia a celkového života (viď. galéria).

Zo života pilotného študenta Gabriela:

,,Štúdium na PEF Mendelu je šanca rozvinúť svoje zručnosti v obore na maximum. Osobne štúdium v Brne považujem za náročnejšie, ale s prínosom množstva príležitostí, ktoré vyplývajú z toho, že študent študuje vo väčšom meste a na väčšej univerzite. Osobne ma veľmi milo prekvapil príjemný prístup Čechov ku Slovákom na univerzite, ako aj samotný fakt, že v Brne študuje ohromný počet Slovákov. Niekedy sa mi zdá, že každý druhý študent v Brne je Slovák.  Čo sa týka študentského života tak Brno je ako Nitra, študentské mesto so všetkým čo k tomu patrí. V parkoch vídať skupinky mladých študentov ako spolu trávia voľný čas medzi hodinami, napríklad hraním fresbee, balancovaním na lane alebo len tak oddychujú v prehodenej sieti medzi stromami. A čo je na tomto štúdiu najlepšie ? Rozhodne množstvo príležitostí, ktoré môže študent na fakulte využiť v rámci štúdia ako aj mimo neho, ale zabudnúť nesmiem ani na skvelú českú kuchyňu, kvalitné pivečká z malých českých pivovarov, ako aj otvorenosť čechov a ich zmysel pre humor.  Výber tohto štúdia Vám rozhodne otvorí množstvo dverí, ktoré môžu zásadne formovať Váš úspešný budúci život.”

Agrárny obchod a marketing – Double Degree Mendel univerzita Brno
Inžinierske štúdium v slovenskom a českom jazyku

Informačné pokyny:

• Študent sa prihlasuje na štúdium AOM (Agrárny obchod a marketing) na FEM SPU v Nitre a na prihlášku do rohu dopíše DD Brno. Zároveň pošle informáciu koordinátorkám programu prof. Elene Horskej a prof. Ľudmile Nagyovej (horska@gmail.com, nagyoval26@gmail.com), aby sme so študentmi mohli začať komunikovať ako so skupinou.
  • Prvý ročník absolvuje študent v Nitre (študijný plán priložený).
  • V novembri si študent vyberá tému diplomovej práce v Nitre.
  • V marci príslušného akademického roka počas prvého roka štúdia si študent podáva prihlášku na štúdium na PEF MU v Brne a zároveň žiada o odpustenie prijímacej skúšky.
  • Druhý ročník absolvuje študent v Brne (študijný plán priložený).
  • Po nástupe na štúdium predkladá v Brne Transcript of records za účelom uznania štúdia z Nitry.
  • V Brne si študent volí konzultanta jeho diplomovej práce.
  • Študent odovzdáva diplomovú prácu na oboch fakultách.
  • Študent do Nitry donesie Transcript of Record za účelom uznania štúdia v Brne.
  • Štátnu skúšku a obhajobu diplomovej práce robí pred medzinárodnou, česko-slovenskou komisiou v Brne v júni.
  • V júli na promóciách v Brne získava študent dostáva dva diplomy, diplom SPU aj diplom Mendel univerzity. Na promóciách sa zúčastňujú zástupcovia FEM SPU v Nitre.

1.      Semester ZS Nitra

2.      Semester LS Nitra

Makroekonómia a medzinárodná ekonomika

Ekonomika podniku