Agrofilm 2018 – filmy, diskusie a otvorenie Kaufland relax zóny

V Nitre sa od 1. do 6. októbra uskutočnil 34. ročník Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm, kde sa filmovo prezentovala problematika poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Na festivale sa predstavili okrem dokumentárnych a hraných filmov aj inštruktážne a reklamné filmy z 24 štátov sveta.

Ako býva tradíciou premietanie filmov prebiehalo aj na našej univerzite. V utorok 2. októbra sa v priestoroch Fakulty ekonomiky a manažmentu uskutočnilo premietanie filmov spojené s vybranými prednáškami na tému bezpečnosti a kvality potravín. Na podujatí vystúpil pán doc. Ing. Stanislav Šilhár, CSc., ktorý je vedúcim Odboru technologických inovácií a spolupráce s praxou na Výskumnom ústave potravinárskom na Národnom poľnohospodárskom potravinárskom centre. Ďalším z prezentujúcich bol pán prof. Ing. Jozef Golian, Dr. Vedúci Katedra hygieny a bezpečnosti potravín z Fakulty biotechnológie a potravinárstva na našej univerzite. Ďalšou prezentáciou bola problematika regionálnej podpory malých a stredných výrobcov potravín na Slovensku, kde prednášateľom bol Ing. Richard Bendík riaditeľ nákupu a zároveň konateľ spoločnosti Kaufland Slovensko. Po ukončení prezentácie vystúpila pani dekanka prof. Dr. Ing. Elena Horská, ktorá zhodnotila už niekoľko ročnú spoluprácu medzi našou fakultou a spoločnosťou Kaufland Slovensko. Následne pani dekanka pozvala všetkých na otvorenie Kaufland Relax zóny na našej fakulte v S pavilóne na prízemí. Tu sa študentom okrem pani dekanky a pána riaditeľa prihovorili aj ďalší zástupcovia spoločnosti Kaufland Slovensko Henrieta Hunčíková vedúca oddelenia rozvoja zamestnancov a pán Samuel Machajdík -recruiter z personálneho oddelenia.

Ďalšie dni 3. a 4. októbra (streda a štvrtok) sa filmová projekcia realizovala v Kongresovom centre v ŠD Antona Bernoláka.

Vybraní študenti 1. ročníka inžinierskeho štúdia programu Agrárny obchod a marketing sa 3. októbra aktívnou účasťou podieľali na diskusnom fóre spojeného s premietaním filmov na tému Farmárske potraviny na slovenský stôl na Výskumnom ústave živočíšnej výroby NPPC v Lužiankach. Všetky odborné vystúpenia začali premietnutím reportáže z Farmárskej revue, ktorú prezentujúci doplnili o informácie, ktoré nezachytila televízna kamera. Následne ku každému vystúpeniu prebehla diskusia. Cieľom podujatia bolo hľadať možnosti ako dostať domáce potraviny na slovenský stôl. Priestor na prezentáciu dostali poľnohospodári ale aj obchodníci, aby prezentovali svoj pohľad na to, čo je potrebné urobiť, aby Slováci jedli viac slovenských potravín.

Tešíme sa, že k našim návštevníkom rok čo rok pribúdajú ďalší. Festival oslovuje širokú verejnosť. Tešíme sa, že naše podujatie na fakulte okrem študentov a učiteľov aj podporili ľudia z poľnohospodárskej a potravinárskej praxe. Ďakujeme všetkým , ktorý nás svojou návštevou podporili, a to  nás zaväzuje, aby sme sa podieľali aj na ďalšom ročníku Agrofilmu.

Fotogaléria z Agrofilmu 2018

Fotogaléria z otvorenia Kaufland relax zóny